Rasrepresentanter

Klubben har särskilt utsedda Rasrepresentanter. De lämnar information om raserna, och är själva bullterrier- eller miniatyrbullterrierägare. De erbjuder sig att ta emot dig som är seriöst intresserad av rasen så att du får möjlighet att träffa bullterrier i hemmiljö eller ute på promenad. De kan ta upp aspekter på bullterrierägande som en uppfödare kanske inte alltid tänker på.

Är du intresserad av att bli Rasrepresentant? Skicka ett mail till info@svbtk.com och berätta lite om dig själv.

HÄR hittar du en karta över var i landet du hittar våra rasrepresentanter.

 

Bullterrier Miniatyrbullterrier
Anna-Lena Åkerström
Balders Väg 23
43441 Kungsbacka
0708-953836
bullebob5@gmail.com

 

Sofia Brännström
Djupdal 16
961 95 Boden
Telefon: 070-278 15 65
sofia_75@hotmail.com

Malin Kämpenberg
Finstavägen 15
86331 Sundsbruk
hallinmalin@hotmail.com
telefon:070-2292144

Maria Lindqvist Leek
Babordsvägen 8
82660 Söderhamn
070-24 24 567
maria.leek@soderhamn.com

Emelie Eriksdotter
Västra Vintergatan 204
70344 Örebro
0735-836088
eriksdotter87@hotmail.com

Linnea Sjögren
Tibaststigen 26
144 33 Rönninge
0739260523
Ann Petersson
Eklidsvägen 3
343 95 Älmhult
0708-172259

 

 

Carina Hakala
Ystadsgatan 22
214 24 Malmö
0735-003928
hakalacarina@gmail.com

 

Ellinor Carlberg
Aspvägen 2
95243 Töre
073-8143400
ellinor.97@hotmail.com

Tina Fredriksen
Virkesvägen 104
136 73 Vendelsö
070-7542729
tina.fredriksen@hotmail.com

Tina Malmberg
Orkanvägen 15
17770 Järfälla
073-5055488
tina.malmberg@hotmail.com

Cecilia Modin
Sveavägen 11B
521 41 Falköping
ceciliamodin@hotmail.com